İştirakler

İçerik Arama

Aircraft Seat Manufacturing

Hava taşıtlarının ekonomi ve üst sınıf yolcu koltuklarının dizaynı, üretimi, yedek parça üretimi, modifikasyonu, tamir/bakımı, pazarlanması ve satış faaliyetlerini  gerçekleştirmek amacı ile kurulan iştirak şirketi, THY çatısı altında yapılandırılan ikinci üretim şirketidir.

Türkiye 2023 vizyonunun temel taşlarından birisi olacak olan şirket, yine TCI iştirak şirketi gibi milli kaygılar da taşımakta olup, yerli yan sanayi için sektöre açılımda rehber olma görevini de üstlenmiştir.

THY A.O., Turkish Technic A.Ş. ve ASSAN HANIL ortaklığında kurulan şirket; birinci fazda dar gövde olan Boeing 737-NG ve A320 Ailesi için ekonomi sınıfı koltuk üretimi gerçekleştirecek olan şirket, ikinci fazda geniş gövde uçakları da kapsayan üst sınıf koltuk imalatını hedeflemektedir.
Hafif ve kaliteli koltuk dizaynları üzerine yoğunlaşmış olan şirket, yakıt tasarrufunda iddalı ürünler üretmeyi hedeflemektedir.

Tarafların bilgi birikimi ve tecrübelerini ortaya koyarak yapılandırılan iştirak şirketi, Avrupa, Afrika, Yakın ve Orta Doğu bölgesi ile CIS ülkelerinden pazar payı almayı hedeflemektedir.

Resmen faaliyetlerine başlayan şirket, 2012 yılı üçüncü çeyreğinde prototip ve test çalışmalarını tamamlayıp, eş zamanlı yürüyen sertifikasyon ve yetki işlemleri tamamlandığında, 2013 yılı 1. çeyreğinde ana üretime geçmeyi planlanmaktadır.